Populaarsed fototöötlustarkvarad 2022. aastal

Kui tegemist on fototöötlustarkvaraga, on turul saadaval palju võimalusi. Kuid mitte kõik neist pole võrdsed. Mõned tarkvarad on mõeldud professionaalidele, teised aga rohkem harrastajatele. Saadaval on ka mõned tasuta valikud, kuigi need kipuvad olema funktsioonide ja funktsionaalsuse osas piiratumad. Fototöötlustarkvara valimisel on oluline arvestada oma vajaduste ja eesmärkidega. Kui soovite lihtsalt teha põhilisi muudatusi, nagu kärpimine ja suuruse muutmine, võib tasuta programm, nagu GIMP, olla kõik, mida vajate. Kui aga loodate luua keerulisi kunstiteoseid või saavutada professionaalsel tasemel tulemusi, peate investeerima võimsamasse tarkvarasse, nagu Adobe Photoshop. Olenemata teie oskuste tasemest või eelarvest, on olemas fototöötlusprogramm, mis sobib teile ideaalselt.

Adobe Lightroom

Adobe Lightroom on võimas tarkvaraprogramm, mis aitab fotograafidel oma pilte korrastada ja redigeerida. See pakub laias valikus funktsioone, sealhulgas võimalust importida ja eksportida pilte, luua slaidiesitusi ning reguleerida säritust, värve ja kontrasti. Lightroom teeb ka piltide veebis jagamise lihtsaks ja selle töötlemata pilditöötlusvõimalused on võrratud. Olenemata sellest, kas olete professionaalne fotograaf või juhuslik pildistaja, on Adobe Lightroom oluline tööriist teie fotode haldamiseks.

Adobe Photoshop

Adobe Photoshop on laialdaselt kasutatav programm digitaalsete piltide meisterdamiseks. See pakub laiaulatuslikku tööriistakomplekti pikslite, kihtide ja värvidega manipuleerimiseks. Ükskõik, kas soovite fotot retušeerida või nullist kunstiteost luua, on Photoshopil vajalikud funktsioonid. Programmi intuitiivne liides muudab alustamise lihtsaks, kuid saadaval on ka hulgaliselt õpetusi, kui soovite uurida selle täit potentsiaali. Oma suure hulga funktsioonide ja paindliku hinnaklassiga on Adobe Photoshop oluline tööriist kõigile, kes tõsiselt digitaalsete piltide loomisega tegelevad.

Corel Paintshop Pro

Corel PaintShop Pro on Microsoft Windowsi raster- ja vektorgraafika redaktor, mille on välja töötanud ja avaldanud Corel. Tarkvara on saadaval ka komplekteeritud paketis nimega “Corel PaintShop Pro Photo”, mis sisaldab Jasc Software’i rakendust Animation Shop 3. Selle lõi algselt Jasc Software ja Corel omandas selle 2004. aastal. Programm võimaldab kasutajatel luua graafikat ja fotosid, redigeerida olemasolevaid või rakendada neile efekte. 2019. aasta seisuga on see ainus tarbijatasemel pilditöötlustarkvara, mis pakub tuge nii Microsoft Windowsi 32- kui ka 64-bitistele versioonidele. PaintShop Pro on asendatud PaintShop Pro 2020-ga.

ON1 Photo RAW

ON1 Photo RAW on professionaalne fototöötlustarkvara, mis pakub fotograafidele ühes kohas kõike, mida nad oma fotode redigeerimiseks vajavad. Tarkvara sisaldab töötlemata protsessorit, mittepurustavaid kihte ja maskeerimist, täiustatud arendusmoodulit, sadu sisseehitatud filtreid ja eelseadistusi ning palju muud. ON1 Photo RAW abil saavad fotograafid saavutada mis tahes soovitud välimuse, olgu see loomulik ja realistlik või väga stiliseeritud. Tarkvara on loodud ka kiireks ja tundlikuks, et fotograafid saaksid töötada kiiresti ja tõhusalt. Olenemata sellest, kas nad alles alustavad fototöötlusega või on kogenud professionaalid, ON1 Photo RAW-l on tööriistad ja funktsioonid, mida nad vajavad vapustavate fotode loomiseks.

Luminar NEO

Luminar NEO on võimas ja lihtsalt kasutatav fototöötlustarkvara, mis sobib suurepäraselt algajatele. Tarkvara on täis funktsioone, mis võimaldavad kasutajatel oma fotosid kiiresti ja lihtsalt redigeerida. Luminar NEO üks ainulaadsemaid funktsioone on AI Augmented Sky tööriist, mis suudab teie fotodel taevast automaatselt parandada. Muude käepäraste funktsioonide hulka kuuluvad AI Skin Enhancer, mis võib aidata nahatooni siluda ja parandada, ning AI struktuuri tööriist, mis aitab varjude ja esiletõstetud kohtades detaile esile tuua. Oma laia funktsioonide valikuga on Luminar NEO ideaalne valik algajatele, kes soovivad oma fotodest maksimumi võtta.

Zoner Photo Studio X

Zoner Photo Studio X on professionaalne fototöötlustarkvara ainult Windowsile. Zoner Photo Studio X abil saate oma fotosid hõlpsalt ja täiuslikult redigeerida. Selle tarkvara abil saate oma fotosid retušeerida, eemaldada plekid ja täiustada oma fotosid. Lisaks saate selle tarkvara abil luua fotomontaže ja kollaaže. Selle tarkvara abil saate luua ka fotoalbumeid ja slaidiesitusi. Samuti saate oma töödeldud fotosid teistega jagada sotsiaalmeedia või meili teel.

DxO Photolab

DxO Photolab on professionaalne pilditöötlustarkvara, mida professionaalsed fotograafid kasutavad oma piltide kvaliteedi parandamiseks. Tarkvara korrigeerib objektiivi moonutusi, kromaatilist aberratsiooni ja vinjetti ning vähendab ka müra ja suurendab teravust. Lisaks pakub DxO Photolab laia valikut loomingulisi võimalusi piltide töötlemiseks, sealhulgas filtreid, efekte ja eelseadistusi. Võimsate pilditöötlusvõimalustega DxO Photolab on oluline tööriist professionaalsetele fotograafidele, kes soovivad toota võimalikult kõrge kvaliteediga pilte.

Capture One

Capture One on professionaalne pilditöötlustarkvara, mis pakub fotograafidele võimsaid tööriistu RAW-kujutise töötlemiseks, värvide korrigeerimiseks ja loominguliseks pilditöötluseks. Alates versioonist 11 tutvustas Capture One uut töötlemismootorit, mis parandab oluliselt jõudlust ja kvaliteeti, muutes selle paljude professionaalsete fotograafide jaoks populaarseks. Lisaks muljetavaldavatele redigeerimisvõimalustele pakub Capture One ka mitmeid töövoo täiustusi, mis muudavad suure hulga piltide haldamise lihtsaks. Oma ulatusliku funktsioonide ja eeliste loendiga pole ime, et Capture One on tänapäeval turul üks populaarsemaid pilditöötlustarkvarasid.

Affinity Photo

Affinity Photo on võimas fototöötlustarkvara, mis pakub kasutajatele laia valikut tööriistu piltidega manipuleerimiseks. Tarkvara sisaldab laias valikus pintsleid, filtreid ja reguleerimisvalikuid, mis võimaldavad kasutajatel luua suurepäraseid tulemusi. Affinity Photo toetab ka RAW-faile, mis tähendab, et kasutajad saavad pilte otse oma kaamera toorfailidest redigeerida. Lisaks pakub tarkvara ulatuslikku õpetusi ja koolitusmaterjale, mis aitavad kasutajatel õppida tarkvara funktsioone tõhusalt kasutama. Selle tulemusena on Affinity Photo suurepärane valik nii professionaalsetele kui ka amatöörfotograafidele, kes otsivad kõikehõlmavat fototöötluslahendust.

GIMP

GIMP (GNU Image Manipulation Program) on tasuta avatud lähtekoodiga tarkvararakendus digitaalsete piltide redigeerimiseks. Sellel on lai valik funktsioone, muutes selle võimsaks tööriistaks nii kasutajatele, kes pole pilditöötluses uued, kui ka neile, kellel on rohkem kogemusi. GIMP pakub paljusid samu funktsioone nagu kommertstarkvaraprogrammid, näiteks Adobe Photoshop, kuid see on saadaval tasuta. GIMP-i saab kasutada fotode redigeerimiseks ja graafika loomiseks trükis või veebis kasutamiseks. See pakub laia valikut tööriistu selliste ülesannete jaoks nagu värvide korrigeerimine, retušeerimine ning kohandatud pintslite ja mustrite loomine. GIMP on ka laiendatav, mis tähendab, et kasutajad saavad luua oma pluginaid, et lisada uusi funktsioone ja võimalusi. Olenemata sellest, kas olete algaja või kogenud proff, on GIMP suurepärane valik kõigi teie pilditöötlusvajaduste jaoks.

Canva

Canva on populaarne veebiplatvorm, mis aitab kasutajatel hõlpsalt luua suurepäraseid visuaale oma ettevõtete või toodete jaoks. Platvorm on lihtne ja kasutajasõbralik, mistõttu on see ideaalne valik algajatele. See pakub laia valikut malle erinevat tüüpi sisu jaoks, samuti laia valikut tööriistu kujunduste kohandamiseks. Lisaks on Canval ulatuslik fotode, illustratsioonide ja ikoonide raamatukogu, mida saab kasutada kujunduse edasiseks kohandamiseks. Tänu oma hõlpsasti kasutatavale liidesele ja suurele hulgale funktsioonidele pole ime, et Canva on igas suuruses ettevõtete seas nii populaarne.