Mis on SSH?

SSH ehk Secure Shell on krüpteerimisprotokoll, mis võimaldab teil turvaliselt kaugserverile juurde pääseda. Teisisõnu, see on teie serveri turvalisuse võti. SSH-d kasutades võite olla kindel, et teie andmed on võõraste pilkude eest kaitstud. Selles blogipostituses vaatame, mis on SSH ja kuidas see töötab.

Kuidas SSH töötab
SSH kasutab kahe seadme vahelise suhtluse krüptimiseks avaliku võtmega krüptograafiat. Kui loote ühenduse kaugserveriga SSH abil, küsitakse teilt parooli. Pärast parooli sisestamist kasutab server teie avalikku võtit sõnumi dekrüpteerimiseks ja kinnitab, et see tuli teilt. Kui sõnumi dekrüpteerimine õnnestub, antakse teile juurdepääs serverile.

Miks kasutada SSH-d?
Põhjuseid, miks soovite kaugserveriga ühenduse loomiseks kasutada SSH-d, on palju. Esiteks on see palju turvalisem kui lihttekstiühenduse (nt FTP) kasutamine. SSH-ga on kogu teie suhtlus krüptitud, mis tähendab, et isegi kui kellelgi õnnestub teie liiklust pealt kuulata, ei saa ta seda lugeda. Lisaks pakub SSH autentimist, et saaksite olla kindel, et loote ühenduse õige serveriga.

Kokkuvõtteks võib öelda, et SSH on turvaline viis kaugserveriga ühenduse loomiseks. See kasutab krüptimiseks ja autentimiseks avaliku võtmega krüptograafiat, mis muudab selle palju turvalisemaks kui lihtteksti sidemeetodid, nagu FTP. Kui otsite viisi turvalise ühenduse loomiseks kaugserveriga, on SSH lahendus.