Mis on podcast?

Podcastid on digitaalsed helifailid, mis on internetis saadaval arvutisse või kaasaskantavasse meediumipleierisse allalaadimiseks. Need on sageli originaalsed episoodilised sarjad, mis on analoogsed raadiosaadetega, kuna tuginevad ühtsele vormingule ja ajakavale. Enamikul podcastidel on ka ühised atribuudid, nagu jutustus, intervjuud ja funktsioonid. Kuigi neid saab igal ajal alla laadida ja esitada, on need tavaliselt mõeldud lineaarseks tarbimiseks, sarnaselt telesaadete vaatamisega.

Podcastid on tavaliselt tasuta ja neid rahastatakse reklaamide, sponsorluse või annetuste kaudu. Viimastel aastatel on selle meediumi populaarsus nii kuulajate kui ka loojate seas tohutult kasvanud. See on osaliselt tingitud nutitelefonide ja muude kaasaskantavate seadmete laialdasest kättesaadavusest, mis muudavad podcastide tarbimise liikvel olles lihtsaks. See on tingitud ka asjaolust, et igaüks saab luua podcasti, kasutades vaid mõnda lihtsat varustust.

Mõiste “podcast” on segu sõnadest “iPod” ja “saade”. Kuigi on tõsi, et selle tehnoloogia varased kasutuselevõtjad olid enamasti Apple’i iPodide kuulajad, pole see enam nii. Tänapäeval saab podcastide esitamiseks kasutada peaaegu igat tüüpi kaasaskantavat meediumipleierit. Ja kuigi paljud inimesed kuulavad endiselt podcaste reisil või trenni tehes, kuulab üha rohkem inimesi nüüd nutikõlaritest, nagu Amazon Echo või Google Home.

Podcastid on praeguseks olnud kasutusel enam kui 15 aastat, kuid need on alles hiljuti hakanud levima. 2005. aastal oli ainult 22% ameeriklastest isegi kuulnud terminist “podcasting”. Tänaseks on see arv kasvanud 62%-ni. Ja 32% ameeriklastest ütleb, et nad on viimase kuu jooksul kuulanud vähemalt ühte podcasti.

Kokkuvõte
Ükskõik, kas otsite meelelahutust, haridust või midagi vahepealset, on teie jaoks olemas podcast. Kuna praegu on saadaval enam kui 750 000 ainulaadset saadet ja iga päev debüteeritakse uusi saateid, pole valikute hulgast puudust.