Mis on NFT?

NFT-d (non-fungible tokens) on viimasel ajal krüptoraha maailmas kuum teema. Erinevalt traditsioonilistest krüptovaluutadest, mis on vahetatavad ja mida saab kasutada kaupade ja teenuste ostmiseks, on NFT-d unikaalsed digitaalsed varad, mida saab kasutada esindades kõike alates digitaalse maali omandiõigusest kuni kohani virtuaalkontserdil. See muudab need ideaalseks digitaalkunsti, muusika ja muude kogumisobjektide kauplemiseks. NFT-d salvestatakse plokiahelasse, mis on avalik ning kus salvestatakse kõik tehingud. Kuna neid hoitakse detsentraliseeritud võrgus, saab neid osta ja müüa ilma vahendajata. Kuigi need on veel suhteliselt uued, on NFT-d digitaalsete kunstnike ja kollektsionääride seas juba populaarsust kogunud. Kuigi nende kasutusjuhtumeid alles arendatakse, võivad NFT-d muuta viisi, kuidas me digitaalse sisuga suhtleme. Näiteks võib kunstnik müüa NFT-põhise digimaali määratud hinna eest ja ostja saab selle hiljem kõrgema hinnaga edasi müüa, kui kunstiteos muutub populaarsemaks. See looks digitaalse kunsti jaoks uue turu, mis traditsioonilise valuutaga on täiesti erinev. Kuna NFT-de kasutusjuhtumeid arendatakse edasi, võime näha, et need muutuvad meie elu tavalisemaks osaks.

NB! Sotsiaalmeedias liigub palju ringi inimesi, kes tutvustavad kunsti/muusika loojatele NFT’sid väärtõlgendusena, et skeemitamisega info teadmatuse alusel raha kätte saada loomeinimestelt ja väikeettevõtjatelt.

OpenSea ja NFT’d

OpenSea on Ameerika veebipõhine NFT’de turg, mille peakontor asub New Yorgis.OpenSea pakub müügiks laia valikut tooteid videomängudest CryptoKittieseni. Ükskõik, kas otsite uut digitaalset lemmiklooma või haruldast digitaalset vara, OpenSea on see koht, kust see leida. Sait pakub ka laia valikut tööriistu ja ressursse, mis aitavad nii ostjaid kui ka müüjaid. Näiteks pakub OpenSea ulatuslikku dokumentatsiooni Ethereumi plokiahela kohta, samuti kasutajasõbralikku liidest digitaalsete varade ostmiseks ja müümiseks. Lisaks on OpenSea meeskond valmis vastama kõigile platvormi puudutavatele küsimustele.