Mis on LinkedIn?

Lühike sissejuhatus LinkedIni

Olete ilmselt LinkedInist kuulnud, kuid te ei pruugi olla kindel, mis see on või miks peaksite LinkedIni profiili looma. LinkedIn on ärile suunatud suhtlusvõrgustik. See on suurepärane koht teiste oma ala professionaalidega suhtlemiseks, teid huvitavate ettevõtete kohta lisateabe saamiseks ja uute töövõimaluste leidmiseks. Lühidalt öeldes on LinkedIn hindamatu tööriist kõigile, kes soovivad oma karjääri edendada. Siin on kiire ülevaade LinkedIni toimimisest ja miks peaksite seda kasutama.

Kuidas LinkedIn töötab
LinkedIn sarnaneb teiste suhtlusvõrgustike saitidega, nagu Facebook ja Twitter, kuna see võimaldab kasutajatel postitada värskendusi, liituda rühmadega ja jälgida teisi kasutajaid. LinkedIn keskendub siiski pigem tööalaste suhete loomisele kui isiklikele. See tähendab, et suurem osa LinkedInis kuvatavast sisust on tööga seotud.

Näiteks võite näha kedagi teie tööstusest postitamas uue projekti kohta, mille kallal nad töötavad, või konverentsist, kus ta osaleb. Samuti võite näha värbajaid, kes postitavad tööpakkumisi või ettevõtteid jagavad uudiseid oma toodete või teenuste kohta. Ja loomulikult saate alati postitada värskendusi oma tööelu kohta, näiteks teatada uuest töökohast või jagada oma kirjutatud artiklit.

Miks peaksite LinkedIni kasutama
Kui otsite uut tööd, on LinkedIn ideaalne koht otsingu alustamiseks. Paljud ettevõtted kasutavad LinkedIni uute töötajate värbamiseks, mistõttu võib sageli leida töökuulutusi, mida mujalt ei leia. LinkedIni abil saate uurida ka ettevõtteid, mille heaks töötamisest olete huvitatud. Jälgides LinkedInis ettevõtte lehte, saate olla kursis nende viimaste uudistega ning saada rohkem teavet nende kultuuri ja väärtuste kohta. Lisaks, kui loodate luua võrgustikku oma ala professionaalidega, on LinkedIn üks parimaid kohti, kus seda teha. Saate suhelda inimestega üle kogu maailma ja luua suhteid, mis võivad teie karjääri edendada.

Kokkuvõte
Olenemata sellest, kas otsite uut tööd või soovite oma valdkonna kohta rohkem teada saada, on LinkedInis profiili loomine hea mõte. Konto loomiseks ja teiste spetsialistidega ühenduse loomiseks kulub vaid mõni minut. Kes teab? Üks neist ühendustest võib viia teie unistuste töökohani!