Mis on Javascript?

Javascript on programmeerimiskeel, mis aitab luua interaktiivseid veebisaite. Sellest on saanud veebiarendajate jaoks oluline tööriist ja Javascripti õppimine võib avada terve maailma võimaluste kõigile, kes soovivad alustada karjääri tehnikavaldkonnas. Aga mis täpselt on Javascript ja kuidas see töötab? Vaatame lähemalt.

Javascripti lõi 1995. aastal Brendan Eich, kui ta töötas Netscape’is. Tol ajal oli ainus viis interaktiivsete veebisaitide loomiseks kasutada pistikprogramme, nagu Java apletid – väikesed programmid, mida sai veebilehele manustada. Need apletid olid aga aeglased ja nende kasutamiseks pidid kasutajad alla laadima ja installima veel ühe pistikprogrammi. Eich soovis luua midagi, mis töötaks veebibrauserites natiivselt, ilma et oleks vaja täiendavaid pistikprogramme. Ja nii sündis Javascript.

Üks asi, mis Javascripti teistest programmeerimiskeeltest eristab, on selle kasutusmugavus. Javascripti põhitõdesid on suhteliselt lihtne õppida, mistõttu on see muutunud nii populaarseks keeleks pürgivate arendajate jaoks. Vaatamata oma lihtsusele on Javascript aga uskumatult võimas. Tänapäeval kasutavad seda mõned maailma suurimad tehnoloogiaettevõtted, et luua kõike alates veebirakendustest kuni serveripoolse tarkvarani.

Javascript on ainulaadne ka oma mitmekülgsuse poolest. Seda saab kasutada nii veebisaidi või rakenduse esi- kui ka tagaosas. Esiküljel töötab Javascripti kood veebibrauseris ja muudab veebisaidid kasutajate jaoks interaktiivsemaks. Tagaosas töötab see aga serveris ja aitab toita keerulisi veebirakendusi. See tähendab, et arendajad, kes oskavad Javascripti kasutada, saavad luua peaaegu kõike, millest nad unistavad – see seletab, miks nõudlus Javascripti arendajate järele on suurem kui kunagi varem.

Javascript on tänu oma mitmekülgsusele ja kasutuslihtsusele üks populaarsemaid programmeerimiskeeli maailmas. Ükskõik, kas soovite oma veebisaidile interaktiivsust lisada või luua nullist keeruka veebirakenduse, on Javascripti õppimine suurepärane koht alustamiseks.