E-poe platvormid

Selles postitused toome välja populaarsemad e-poe platvormid e-kaubanduses.

Image

Magento 2

E-poe platvorm suurele ja nõudlikule e-kauplejale. Magento platvormi saab valida kolme erineva variandi vahel.

A.

Magento Open Source

Magento Open Source on platvormi tasuta kättesaadav versioon, mis on ühtlasi populaarseim valik käesolevast kolmest variandist.

B.

Adobe Commerce

Adobe Commerce on platvormi tasuline versioon, mis sisaldab enda tavainstallatsioonis rohkem võimalusi. Open Source variandi puhul saab sama tulemuse saavutada ostes lisaks laiendusi.

C.

Adobe Commerce Cloud (PaaS)

Platvormi tasuline pilvepõhine versioon, mis ei vaja eraldi serverisse installeerimist ning on ligipääsetav iga veebilehitseja kaudu.

Get Started

Keskmisele ja suurele ettevõttele

Eestis on Magento eelkõige sobiv keskmisele ja suurele ettevõttele, kelle nõudmised e-kaubanduses on suured ning mitmekülgsed.

Üles seadmine ning arendus

Magento Open Source ning Adobe Commerce on on spetsiifilise arhidektuuriga ning nõuavad üles seadmisel ja arendamisel eelnevalt õpitud teadmiseid, mis on omased Magento platvormile.

Hind

Magento Open Source on tasuta kättesaadav tarkvara. Adobe Commerce ning selle pilvepõhine versioon on tasuline ning selle hind sõltub teie aastasest müügitulust. Hinnad ei ole avalikud ning personaalse pakkumise jaoks tuleb ühendust võtta Adobe’ga.

Arenduskulud

Oma spetsiifilise arendusteadmiste eelduste kohaselt on Magento arendamine kulukam, kui tavapärase e-poe platvormi arendus.

Kasutamislihtsus

Magento on kohandatud veebiarenduse professionaalidele ning keskmistele ja suurtele veebipoodidele. See eeldab, et kasutajatel oleks kasutamiseks vähemalt põhilised tehnilised teadmised. Seetõttu võib uuele kasutajatele see keeruline olla. Kui tekib vajadus Magentos muudatusi sisse viia, kaasatakse tavaliselt kogenud arendaja.


WordPress WooCommerce

E-poe platvorm alustavale ja suurele ettevõttele. Populaarseim valik e-kauplejate hulgas.

A.

WordPress

WordPress on avatud lähtekoodiga sisuhaldustarkvara, mis oli algselt loodud blogide tegemiseks. Hiljem kasvas see välja mitmekülgsemaks tarkvaraks.

B.

WooCommerce

WooCommerce on e-poe pistikprogramm (plugin) tarkvarale WordPress. Nende kahe liitmisel tekib e-poe võimekusega sisuhaldustarkvara.

Get Started

Alustavale ja ka suurele ettevõttele

WooCommerce sobib väga suurele kasutajaskonnale.

Üles seadmine ning arendus

WordPress’i ning WooCommerce’i üles seadmine on tehtud väga mugavaks ning lihtsaks. Paljud kodulehemajutuse teenusepakkujad on WordPressi installi teinud kliendi jaoks paariminutilise pikkuseks protsessiks. Millele järgneb paariminutiline WooCommerce’i install.

Hind

WooCommerce ning WordPress on tasuta kättesaadavad tarkvarad. Olenevalt ettevõtte vajadustest, võivad lisanduda tasuliste pistikprogrammide (plugins) kulud.

Arenduskulud

WooCommerce on üks populaarsemaid valikuid e-poe platvormide hulgas. Seetõttu on ka arendajaid piisavalt ning konkurentsist tulenevalt saab kulusid hoida madalal, kui valida targalt arendaja.

Kasutamislihtsus

See platvorm on suunatud ka algajatele ja e-kaubanduse kogemuseta kasutajatele. WooCommerce’i loojad püüavad alati muuta selle oma kasutajatele võimalikult algajasõbralikuks. Enamus WooCommerce’i kasutavad kasutajad on väitnud, et seda veebisaiti on üsna lihtne kasutada.


Shopify

Pilvepõhine e-poe platvorm alustavale ja suurele ettevõttele. Platvormi kasutamist saab valida kahe variandi vahel.

A.

Shopify (SaaS)

Shopify on pilvepõhine platvorm, millel on võimalik luua e-pood kasutades tavalist internetilehitsejat. SaaS (Software as a Service) tüüpi e-poe platvorm, pilvepõhiselt kasutatav. Lähtekood ei ole avatud.

B.

Shopify Plus (SaaS)

Shopify Plus pakub e-kauplejale rohkem võimalusi ning veidi suuremat ligipääsu koodile.

Get Started

Alustavale ja suurele ettevõttele

Kui Shopify on mõeldud alustavale ja keskmisele ettevõttele, siis Shopify Plus on mõeldud suurele ettevõttele, kelle nõudmised on spetsiifilisemad.

Üles seadmine ning arendus

Shopify üles seadmine on tehtud väga lihtsaks. Pilvepõhise platvormina ei ole vaja midagi enda tellitud serverisse installeerida. Piisab internetilehitsejast, kus on vaja täita vastavad väljad ning lisada kujundus. Arendus on limiteeritud kuna Shopify ei ole vabavara.

Hind

Shopify pakub kolme paketti. Hinnad on vahemikus ligikaudu 30$ kuni 300$ kuus. Shopify Plus algab 2000$/kuu ning on kallim suurema käibe puhul.

Arenduskulud

Arenduskulude suurus sõltub ettevõtte vajadustest, kuid on üldjuhul madal, sest piiratud arendamise tõttu ei ole võimalik kõike luua.

Kasutamislihtsus

Shopify kasutamine on väga lihtne ning kasutusmugavusele on loojad väga suure panuse andnud.


Voog

Kodumaine pilvepõhine kodulehe loomise ning e-poe loomise platvorm.

A.

Voog (SaaS)

Voog on sarnaselt Shopify’le pilvepõhine platvorm, millel on võimalik luua e-pood kasutades tavalist internetilehitsejat.

Get Started

Alustavale ja keskmisele ettevõttele

Alustava e-kaupleja jaoks, kes ei soovi arendajaid kaasata, väga sobiv platvorm.

Üles seadmine ning arendus

Pilvepõhise platvormina on üles seadmine väga lihtne ning kasutajasõbralik.

Hind

Voog pakub kahte paketti, mis sobib e-poe lahendusega (kolmas pakett limiteeritud, kuni 3 toodet). Hinnad on vahemikus ligikaudu 8€ kuni 50€ kuus. Pluss paketi puhul võetakse vahendustasu 3% müügilt.

Arenduskulud

Arenduskulud on madalad, kui ei ole vajadust spetsiifilise lisafunktsionaalsuse jaoks.

Kasutamislihtsus

Väga mugav kasutada, hakkama peaks saama iga inimene, kes arvutitega tuttav.


PrestaShop

E-poe platvorm alustavale ja suurele ettevõttele.

A.

PrestaShop

PrestaShop on e-poe platvorm, mis sarnaneb oma võimalustega WooCommerce lahendusele. Kui WooCommerce on WordPress’i pistikprogramm, mis nõuab eelnevalt WordPress sisuhaldustarkvara, siis PrestaShop on spetsiaalselt loodud tarkvara e-kaubanduse jaoks (sarnaselt Magentoga).

Get Started

Alustavale ja ka suurele ettevõttele

PrestaShop sobib suurele kasutajaskonnale.

Üles seadmine ning arendus

PrestaShop’i üles seadmine ei ole keerukas, kuid nõuab baasteadmiseid, kuidas platvorme serverisse paigutada. Paljud kodulehemajutuse teenusepakkujad on PrestaShop’i installi teinud kliendi jaoks paariminutilise pikkuseks protsessiks nende haldamisplatvormil.

Hind

PrestaShop on tasuta kättesaadav tarkvara. Olenevalt ettevõtte vajadustest, võivad lisanduda tasuliste moodulite (Addons) kulud.

Arenduskulud

Arenduskulud võivad olla veidi kõrgemad kui näiteks WooCommerce puhul, kuna see platvorm on vähem populaarsem.

Kasutamislihtsus

Mõõdukalt lihtne. Suunatud ka algajatele ja e-kaubanduse kogemuseta kasutajatele.


ShopRoller

Kodumaine pilvepõhine kodulehe loomise ning e-poe loomise platvorm.

A.

ShopRoller (SaaS)

Software as a Service. Sarnane Voog ja Shopify platvormiga. E-pood võimalik luua läbi internetilehitseja.

Get Started

Omadused

Analoogne Voog platvormiga


OpenCart

E-poe platvorm alustavale ja suurele ettevõttele.

A.

OpenCart

OpenCart on enda võimaluste poolest analoogne PrestaShop platvormiga.

Get Started

Omadused

Analoogne PrestaShop platvormiga.