5 populaarset CSS raamistikku

CSS-i raamistikud on eelnevalt kirjutatud, kasutusvalmis CSS-reeglite komplektid, mida saab rakendada mis tahes veebilehele. Need annavad struktuuri, mis säästab aega ja muudab arenduse tõhusamaks. Paljud CSS-i raamistikud on varustatud ka lisafunktsioonidega, nagu ruudustikusüsteem ja tundlik disain erinevate seadmete suhtes. Kõige populaarsemad CSS-i raamistikud on Bootstrap ja Foundation.

Bootstrap

Bootstrap on tasuta avatud lähtekoodiga CSS-i raamistik, mille on loonud Jacob Thornton ja Mark Otto. See sisaldab HTML- ja CSS-põhiseid kujundusmalle tüpograafia, vormide, nuppude, tabelite, navigeerimise ja muude liidese komponentide jaoks, aga ka valikulisi JavaScripti laiendusi. Bootstrap on kõige populaarsem HTML-i, CSS-i ja JavaScripti raamistik tundlike, mobiilile suunatud veebisaitide arendamiseks. Bootstrapi kasutab üle 16 miljoni veebisaidi.

Bootstrap kandis algselt nime Twitter Blueprint. Selle lõid Twitterist Jacob Thornton ja Mark Otto, et soodustada sisemiste tööriistade järjepidevust. Enne Bootstrapi kasutati liidese arendamiseks erinevaid raamistikke, mis tõid kaasa ebakõlasid disainis, vidinate käitumises ja interaktsioonides.

Bootstrap ilmus 19. augustil 2011. Esimene versioon 2 ilmus sama aasta 31. detsembril. Versioon 3 ilmus 29. augustil 2013. Viimane versioon on Bootstrap 5.

Bootstrap on alates selle esialgsest väljalaskmisest 2011. aastal oluliselt populaarsust kogunud. Sellel on kaks põhjust: esiteks seetõttu, et see täitis Lessi ja Sassi jäetud tühimiku CSS-ile enam kui piisava alternatiivi pakkumisel. Teiseks sellepärast, et sellel on palju sisseehitatud funktsioone, mis muudavad veebiarenduse kiiremaks ja lihtsamaks. Eelkõige on ruudustikusüsteem väga mugav tundlike paigutuste loomiseks.

Kui te alles alustate Bootstrapi kasutamist, vaadake kindlasti ametlikku dokumentatsiooni, mis hõlmab kõiki põhimõisteid, mida peate selle tõhusaks kasutamiseks teadma.

Foundation

Foundation omab suurt tööriistakomplekti, mis sisaldab kõike, mida vajate tundlike veebisaitide ja rakenduste loomiseks. See on täis kasutajaliidese komponente, malle ja koodilõike, mis hõlbustavad veebilehe loomist. Lisaks on see avatud lähtekoodiga projekt, nii et saate anda oma panuse fondi arendamisse. Kui otsite kõikehõlmavat CSS-i raamistikku, on Foundation suurepärane võimalus.

Tailwind CSS

Tailwind CSS on utilitaarsus-põhine CSS-raamistik, mis on väga kohandatav ja hõlpsasti kasutatav. Raamistik sisaldab laias valikus praktilisi klasse, mida saab kasutada lehe mis tahes elemendi kujundamiseks. Lisaks pakub Tailwind ka PurgeCSS-i tuge, mis aitab optimeerida ja minimeerida CSS-faile. Seetõttu on Tailwind suurepärane valik arendajatele, kes soovivad oma CSS-i arendusprotsessi sujuvamaks muuta.

Bulma

Bulma on CSS-i raamistik, mis on loodud kaasaegseks ja esteetiliseks. CSS-i raamistik põhineb flexboxil, mis tähendab, et see on tundlik ja hõlpsasti kasutatav. JavaScripti komponente pole, mis tähendab, et see on kerge ja kiire. Bulma on mõeldud kasutamiseks veebiarendajatele, kes soovivad luua kaasaegseid ja stiilseid veebisaite. Kuid seda saavad kasutada ka kõik, kes soovivad luua veebisaiti, mis näeb hea välja. Bulma on Laraveli kogukonnas väga heaks kiidetud, mis on aidanud kaasa selle kasvavale populaarsusele.

Skeleton

Skeleton on CSS-i raamistik, mis on loodud olema äärmiselt kerge ja hõlpsasti kasutatav. See sisaldab väikest hulka kasutajaliidese elemente, mida saab kasutada lihtsate ja tundlike veebisaitide loomiseks. Skeleton läheneb peamiselt mobiilile, mis tähendab, et CSS on loodud töötama hästi väikestel ekraanidel, enne kui see kohandatakse suurematele ekraanidele. See teeb sellest suurepärase valiku tundlike veebisaitide loomiseks, mis näevad head välja kõigis seadmetes.